ABOUT درمان خانگی تب اطفال

About درمان خانگی تب اطفال

About درمان خانگی تب اطفال

Blog Article

با انتقال این ویروس از فردی به فرد دیگر علائم و نشانه های بیماری نیز منتقل خواهند شد. در نتیجه می توان گفت تبخال لب یک بیماری واگیردار است.

این پماد باعث می شود که طول دوره درمان تبخال کاهش یافته و اصطلاحا سریعتر خشک شود. دقت کنید که این پماد را در دمای محیط نگهداری نمایید و از تماس آن با چشم جلوگیری کنید.

برجستگی‌های کوچک قرمز یا تاول‌های ریز سفید؛ ممکن است چند روز تا چند هفته پس از عفونت ظاهر شود.

همچنین بخوانید : روش های فوری برای درمان و تسکین دندان درد

درمان با روی به میزان چشمگیری میزان شیوع تبخال را کاهش می‌دهد. فرد بیمار با مصرف ذرت، گوشت بره و نخود فرنگی، می‌تواند میزان روی را در بدنش افزایش دهد.

برخی‌از افراد ممکن است به شکل دوره‌ای این عارضه را تجربه کرده و کاملا علائمش را مشاهده کنند. در مقابل برخی افراد هستند که تنها یک‌بار به این بیماری مبتلا می‌شوند و پس از آن ممکن است ویروس در بدنشان کاملا غیرفعال شود.

روغن نعناع فلفلی هم اثر مثبتی بر ازبین‌رفتن ویروس تبخال دارد. برای استفاده از این درمان سریع تب خال صورت گیاه:

کاندوم می‌تواند از شیوع عفونت تبخال دستگاه تناسلی جلوگیری نماید.

در مدت زمان درمان تب، محیط‌های سرد را برای استراحت انتخاب نکنید زیرا در این صورت بدن مقدار زیادی از انرژی خود را برای گرم‌کردن شما از دست می‌دهد.

همانطور که گفتیم شایع ترین دلیل به وجود آمدن لب تاول همان ویروس هرپس سیمپلکس نوع یک است. با این حال در مواردی هم نوع دوم این ویروس آن را به وجود می آورد.

مننژیت؛ در موارد نادر، عفونت هرپس سیمپلکس منجر به التهاب غشاها و مایع مغزی نخاعی اطراف مغز و نخاع می‌شود.

آموزش آرایش چشم ساده و دخترانه در ۶ گام مشاهده عنوان های بیشتر برترین های مد و استایل بانوان

می‌توانید از مشاوره تلفنی دکتر زنان برای بررسی علائم تبخال تناسلی خود اقدام کنید.

باید به این نکته توجه داشته باشید در صورت بروز هرگونه علائم چشمی همراه با تبخال، مراجعه سریع به پزشک متخصص باید در اولویت شما است. عدم تشخیص درست و درمان سریع و کامل عفونت‌های چشمی ناشی از ویروس هرپس، ممکن است باعث ازبین‌رفتن دائمی بینایی شما شود؛ زیرا این عفونت در موارد شدیدتر منجربه زخم شدن داخل قرنیه چشم بیمار هم می‌شود.

Report this page